Individuāla pieeja
 
Mūsdienu aparatūra
Pieejamas cenas
 

Breketes

Breketes liek gadījumos, kad zobi ir saspiesti vai arī ar spraugām, kā arī tad, kad ir nepareizas žokļu attiecības. Ir arī gadījumi, kad ar brekešu palīdzību vajag izvilkt kādu vēl neizaugušu zobu.Ar platītes palīdzību var panākt atsevišķa zoba pagriešanu vai noliekšanu, mazinot iekaisumu un sāpes. Pie ievērojamas saspiestības vai izteiktām zobu pozīcijas maiņām nepieciešams likt breketes. Izvēlēties vienu vai otru variantu palīdzēs zobārsts, veicot zobu apskati.

“Kad veidojas pastāvīgais sakodiens, jāpievērš uzmanība tam, vai zobi aug taisni, vai tie nav saspiesti un vai nav aizkavēta kāda zoba iznākšana zobu rindā. Piena sakodienā breketes neliek. Parasti 12 gadi ir vecums, kad var likt breketes, protams, ja tas ir nepieciešams,” norāda speciāliste un piebilst: "Jo agrāk tiek pieņemts šāds lēmums, jo labāk un veiksmīgāk notiek zobu regulācija. Tiesa gan, zobi var būt jutīgi dažas dienas pēc brekešu pielīmēšanas. Šajā periodā iespējams neliels diskomforts un nelielas sāpes." Brekešu valkāšanas ilgumu izlemj zobārsts, bet parasti ir nepieciešams pusotrs gads, lai panāktu stabilu un noturīgu kaulu, kā rezultātā zobi zobu rindā sakārtojas pareizā pozīcijā. Reizi mēnesī vai divos mēnešos ir nepieciešams zobārstam atrādīt zobus, uz kuriem ir pielīmētas breketes. Zobārsts maina stiepli, kas iet pa zobu rindu, un pieliek nepieciešamo spēku, lai notiktu regulācija, zobu pozīcijas un virziena maiņa.

Brekešu veidi
Ir pieejami vairāki brekešu veidi, bet visbiežāk izmanto metāla breketes, jo ar to palīdzību regulācija notiek labāk un veiksmīgāk. Parasti šīs breketes iesaka lietot, ja zobi ir ļoti saspiesti un nepieciešama krasa zobu pozīcijas maiņa. Otrs veids ir baltās keramikas breketes. Tās ir baltā krāsā, tāpēc arī mazāk pamanāmas. Šīs breketes lieto, ja zobi ir mazāk saspiesti. Trešais veids ir tā sauktās lingvālās breketes. Tās tiek piestiprinātas zobiem no iekšējās malas vai puses un tiek uzskatītas par gandrīz neredzamām, jo pamanāmas ir tikai loka stieples starp zobiem. Šo veidu biežāk lieto vecāki cilvēki. Pirmie divi brekešu veidi ir piemēroti tieši pusaudžiem.

Kopšana un ēšanas ierobežojumi
Breketes nav kaitīgas zobiem, ja tiek ievērota laba higiēna. Slikti tīrot zobus, var iegūt daudzus bojājumus, kurus pēc tam varēs labot, tikai plombējot, kā arī, ņemot nost breketi no katra zoba, ir iespējams, ka atlūst kāds mazs gabaliņš emaljas, kuru pēc tam vajag nedaudz piekoriģēt. Breketes ir ļoti jākopj, jo tās ir svešķermenis, kas atrodas mutes dobumā, pie kura nepārtraukti piestiprinās baktērijas, kuras bojā zoba virsmu. Tāpēc aptiekā ir jāiegādājas speciālas starpzobu birstītes, ar kurām vajag tīrīt vietas starp zobu un breketi, kā arī ir jāizmanto vienkūla birstīte un zobu diegs. Protams, regulāri, reizi trijos mēnešos, ir jāapmeklē arī zobu higiēnists. Pašā sākumā, kad breketes tik tikko uzliktas, ēst ir grūtāk, nekā ierasts — ne visu var uzreiz tik labi nokost un sakošļāt, bet ēšanai kā tādai ierobežojumu nav.

Rezultāts
Ja pacients ir labi motivēts un ievēro perfektu higiēnu, arī rezultāts parasti ir labs. Aizmirstot vai neaizejot uz kādu zobārsta nozīmētu vizīti, tiek ietekmēts gala rezultāts. Šajā ārstēšanas gadījumā svarīga ir pacienta vēlme mainīt situāciju mutē, zobu stāvokli.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
      PAKALPOJUMI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   
Copyright©2010 Tari